Mag-LED Solutions ML-A25-UVQ-700T
ML-A25-UVQ-700T picture photo
Mfg. Part Number
ML-A25-UVQ-700T
Manufacturer
Product Category
LED Supplies
Brief Description
LED SUPPLY CC AC/DC 18-36V 700MA
Datasheet Download
ML-A25-UVQ-700T.pdf
Availability of ML-A25-UVQ-700T
QUANTITY
ML-A25-UVQ-700T Order Process
Ship out your order
Specifications of ML-A25-UVQ-700T
Internal Part NumberEIS-ML-A25-UVQ-700T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,000
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyLED Supplies
Series-
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)120VAC
Voltage - Input (Max)277VAC
Voltage - Output18 ~ 36 V
Current - Output (Max)700mA
Power (Watts)25W
Voltage - Isolation2kV (2000V)
DimmingAnalog
FeaturesOCP, OVP, SCP
RatingsIP20
Operating Temperature-30°C ~ 60°C
Efficiency80%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension3.15" L x 3.07" W x 1.00" H (80.0mm x 78.0mm x 25.4mm)
Mounting TypeChassis Mount
ApprovalscULus
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ML-A25-UVQ-700T
Related LinksML-A25-, ML-A25-UVQ-700T Datasheet, Mag-LED Solutions Distributor
ML-A25-UVQ-700T Details Description
Related parts for ML-A25-UVQ-700T
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC UNDERVOLTAGE SENSING TO92 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.085" NYLON 21.21MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf