AVX Corporation ML03510R3BAT2A
ML03510R3BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
ML03510R3BAT2A
Brief Description
CAP CER 0.30PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
ML03510R3BAT2A.pdf
Availability of ML03510R3BAT2A
QUANTITY
ML03510R3BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of ML03510R3BAT2A
Internal Part NumberEIS-ML03510R3BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.029" (0.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ML03510R3BAT2A
Related LinksML03510, ML03510R3BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
ML03510R3BAT2A Details Description
Related parts for ML03510R3BAT2A
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 36 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
25.4MM X 12.7MM 1=25/PK datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039 UF 20% 300 VAC R datasheet.pdf