Cree Inc. MLBAWT-A1-R250-000WA6
MLBAWT-A1-R250-000WA6 picture photo
Mfg. Part Number
MLBAWT-A1-R250-000WA6
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD
Datasheet Download
MLBAWT-A1-R250-000WA6.pdf
Availability of MLBAWT-A1-R250-000WA6
QUANTITY
MLBAWT-A1-R250-000WA6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLBAWT-A1-R250-000WA6
Internal Part NumberEIS-MLBAWT-A1-R250-000WA6
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductXLamp ML-B LEDs
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® ML-B
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test27 lm (24 lm ~ 31 lm)
Current - Test80mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.3V
Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max175mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package25°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLBAWT-A1-R250-000WA6
Related LinksMLBAWT-A1-, MLBAWT-A1-R250-000WA6 Datasheet, Cree Inc. Distributor
MLBAWT-A1-R250-000WA6 Details Description
Related parts for MLBAWT-A1-R250-000WA6
IDC CABLE - ASR26H/AE26M/ASR26H datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.6PF 25V 0201 datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INVERTING SOT553 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 9POS .178M datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 100000 UH 25% datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf