TDK Corporation MLF1005L2R2K
MLF1005L2R2K picture photo
Mfg. Part Number
MLF1005L2R2K
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 15MA 1.15 OHM
Datasheet Download
MLF1005L2R2K.pdf
Availability of MLF1005L2R2K
QUANTITY
MLF1005L2R2K Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1005L2R2K
Internal Part NumberEIS-MLF1005L2R2K
Other Drawings1005 (0402) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±10%
Current Rating15mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.15 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1005L2R2K
Related LinksMLF100, MLF1005L2R2K Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1005L2R2K Details Description
Related parts for MLF1005L2R2K
IC SUPERV 128K EE RST LO 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
OPTION CARD TRUE RMS AC DMS-30 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC P600 datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 15000 UH 25% datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf