TDK Corporation MLF1005VR22KT000
MLF1005VR22KT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLF1005VR22KT000
Brief Description
FIXED IND 220NH 160MA 790 MOHM
Datasheet Download
MLF1005VR22KT000.pdf
Availability of MLF1005VR22KT000
QUANTITY
MLF1005VR22KT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1005VR22KT000
Internal Part NumberEIS-MLF1005VR22KT000
Other Drawings1005 (0402) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)790 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant290MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1005VR22KT000
Related LinksMLF1005V, MLF1005VR22KT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1005VR22KT000 Details Description
Related parts for MLF1005VR22KT000
FIXED IND 910NH 970MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 300W datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL BCKLGHT 20QSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf