TDK Corporation MLF1608A3R9KTD25
MLF1608A3R9KTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLF1608A3R9KTD25
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 30MA 1.45 OHM
Datasheet Download
MLF1608A3R9KTD25.pdf
Availability of MLF1608A3R9KTD25
QUANTITY
MLF1608A3R9KTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1608A3R9KTD25
Internal Part NumberEIS-MLF1608A3R9KTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
RoHS InformationSM0320102 Cert of Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLF
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.45 Ohm Max
Q @ Freq35 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1608A3R9KTD25
Related LinksMLF1608A, MLF1608A3R9KTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1608A3R9KTD25 Details Description
Related parts for MLF1608A3R9KTD25
TRANS PREBIAS PNP 150MW SC75 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 32LQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ANT OMNI FG 470-490MHZ 150W datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM SMD datasheet.pdf