TDK Corporation MLF1608DR10MTA00
MLF1608DR10MTA00 picture photo
Mfg. Part Number
MLF1608DR10MTA00
Brief Description
FIXED IND 100NH 200MA 350 MOHM
Datasheet Download
MLF1608DR10MTA00.pdf
Availability of MLF1608DR10MTA00
QUANTITY
MLF1608DR10MTA00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1608DR10MTA00
Internal Part NumberEIS-MLF1608DR10MTA00
FamilyFixed Inductors
SeriesMLF
Material - CoreFerrite
Inductance100nH
Tolerance±20%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant450MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1608DR10MTA00
Related LinksMLF1608D, MLF1608DR10MTA00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1608DR10MTA00 Details Description
Related parts for MLF1608DR10MTA00
CONN DIN PLUG 96POS RT ANG PCB datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC 2SMD datasheet.pdf
LED MINI BAYONET T3-1/4 14V GRN datasheet.pdf
IC AMP VIDEO W/FILTER 16-TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 10DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
LED COB CX1510 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf