TDK Corporation MLF1608DR27JTD25
MLF1608DR27JTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLF1608DR27JTD25
Brief Description
FIXED IND 270NH 150MA 600 MOHM
Datasheet Download
MLF1608DR27JTD25.pdf
Availability of MLF1608DR27JTD25
QUANTITY
MLF1608DR27JTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF1608DR27JTD25
Internal Part NumberEIS-MLF1608DR27JTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
RoHS InformationSM0320102 Cert of Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLF
Material - CoreFerrite
Inductance270nH
Tolerance±5%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant260MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF1608DR27JTD25
Related LinksMLF1608D, MLF1608DR27JTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF1608DR27JTD25 Details Description
Related parts for MLF1608DR27JTD25
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 700MM CONN MOD datasheet.pdf
LED BLUE 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROG 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS 130A C KEY BLACK datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf