TDK Corporation MLF2012C150KT000
MLF2012C150KT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012C150KT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD
Datasheet Download
MLF2012C150KT000.pdf
Availability of MLF2012C150KT000
QUANTITY
MLF2012C150KT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012C150KT000
Internal Part NumberEIS-MLF2012C150KT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating5mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant22MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012C150KT000
Related LinksMLF2012C, MLF2012C150KT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012C150KT000 Details Description
Related parts for MLF2012C150KT000
RES SMD 113 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 64PPR PC MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 225MA 1.45 OHM datasheet.pdf
ANT DIRECT PNL 7DBI 79" N MALE datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 14POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT CAR AUDIO CTLR QFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf