Rohm Semiconductor MNR34J5ABJ271
MNR34J5ABJ271 picture photo
Mfg. Part Number
MNR34J5ABJ271
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 2012
Datasheet Download
MNR34J5ABJ271.pdf
Availability of MNR34J5ABJ271
QUANTITY
MNR34J5ABJ271 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR34J5ABJ271
Internal Part NumberEIS-MNR34J5ABJ271
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR34J5ABJ271
Related LinksMNR34J, MNR34J5ABJ271 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR34J5ABJ271 Details Description
Related parts for MNR34J5ABJ271
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 0804 datasheet.pdf
IC 2-BIT BUS SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC COUNTER DUAL BINARY 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 2.52"L X 2.28"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RELEASE TRIGGER TYPE CABLE TIES datasheet.pdf
IC TXRX EZRADIO PRO 20-QFN datasheet.pdf
OSC MEMS 20.48MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
256M MSDR X16 166MHZ IND datasheet.pdf