TDK Corporation MLF2012DR18MTD25
MLF2012DR18MTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012DR18MTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 180NH 300MA 250 MOHM
Datasheet Download
MLF2012DR18MTD25.pdf
Availability of MLF2012DR18MTD25
QUANTITY
MLF2012DR18MTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012DR18MTD25
Internal Part NumberEIS-MLF2012DR18MTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance180nH
Tolerance±20%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012DR18MTD25
Related LinksMLF2012D, MLF2012DR18MTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012DR18MTD25 Details Description
Related parts for MLF2012DR18MTD25
IDC CABLE - MSR50A/MC50G/MSR50A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 30POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 80POS SMD datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 20X2 TRANSMISSIVE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 750 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf