TDK Corporation MLF2012DR27MTD25
MLF2012DR27MTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012DR27MTD25
Brief Description
FIXED IND 270NH 250MA 350 MOHM
Datasheet Download
MLF2012DR27MTD25.pdf
Availability of MLF2012DR27MTD25
QUANTITY
MLF2012DR27MTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012DR27MTD25
Internal Part NumberEIS-MLF2012DR27MTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLF
Material - CoreFerrite
Inductance270nH
Tolerance±20%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012DR27MTD25
Related LinksMLF2012D, MLF2012DR27MTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012DR27MTD25 Details Description
Related parts for MLF2012DR27MTD25
MOD PWR IN/SW 2PL QC 1.2MM PNL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY GP LN 20V SOT-323 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 8A 6-TSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf