TDK Corporation MLF2012DR47MTD25
MLF2012DR47MTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012DR47MTD25
Brief Description
FIXED IND 470NH 200MA 500 MOHM
Datasheet Download
MLF2012DR47MTD25.pdf
Availability of MLF2012DR47MTD25
QUANTITY
MLF2012DR47MTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012DR47MTD25
Internal Part NumberEIS-MLF2012DR47MTD25
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLF
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012DR47MTD25
Related LinksMLF2012D, MLF2012DR47MTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012DR47MTD25 Details Description
Related parts for MLF2012DR47MTD25
Crystal 49.1520MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
TWEEZER POINTED R28 6.30" datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1210 X6S 10レF 25V datasheet.pdf