TDK Corporation MLF2012K390MT000
MLF2012K390MT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLF2012K390MT000
Brief Description
FIXED IND 39UH 4MA 2.4 OHM SMD
Datasheet Download
MLF2012K390MT000.pdf
Availability of MLF2012K390MT000
QUANTITY
MLF2012K390MT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLF2012K390MT000
Internal Part NumberEIS-MLF2012K390MT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLF
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating4mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.4 Ohm Max
Q @ Freq35 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLF2012K390MT000
Related LinksMLF2012K, MLF2012K390MT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLF2012K390MT000 Details Description
Related parts for MLF2012K390MT000
IC DAC 12BIT PAR IOUT 20TSSOP TR datasheet.pdf
TERM RING HVY EXP VYL 16-12AWG datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 3.3K OHM 0606 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW datasheet.pdf
KIT DESIGN ACC PEAKSWITCH FAMILY datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 400MA 260 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
2:1 RATIO HS DISPENSER BOX datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
800UF 16V 9.525X31.75 85C AXI datasheet.pdf