TDK Corporation MLG0402Q1N9BT000
MLG0402Q1N9BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0402Q1N9BT000
Brief Description
FIXED IND 1.9NH 200MA 600 MOHM
Datasheet Download
MLG0402Q1N9BT000.pdf
Availability of MLG0402Q1N9BT000
QUANTITY
MLG0402Q1N9BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0402Q1N9BT000
Internal Part NumberEIS-MLG0402Q1N9BT000
Standard Package20,000
SeriesMLG-Q
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance1.9nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0402Q1N9BT000
Related LinksMLG0402Q, MLG0402Q1N9BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0402Q1N9BT000 Details Description
Related parts for MLG0402Q1N9BT000
JUMPER-H1503TR/A2015W/X 2" datasheet.pdf
IC CONFIG SEEPROM 1M 3.3V 8DIP datasheet.pdf
SIDACTOR BI 220V 250A DO-214AA datasheet.pdf
RES SMD 68.1KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SENSOR HEAD 9M 390MM IP-67 datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf