TDK Corporation MLG0402Q3N1BT000
MLG0402Q3N1BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0402Q3N1BT000
Brief Description
FIXED IND 3.1NH 200MA 900 MOHM
Datasheet Download
MLG0402Q3N1BT000.pdf
Availability of MLG0402Q3N1BT000
QUANTITY
MLG0402Q3N1BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0402Q3N1BT000
Internal Part NumberEIS-MLG0402Q3N1BT000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.1nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm Max
Q @ Freq2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0402Q3N1BT000
Related LinksMLG0402Q, MLG0402Q3N1BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0402Q3N1BT000 Details Description
Related parts for MLG0402Q3N1BT000
Crystal 16.000312MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16SOIC datasheet.pdf
IC COMP SNGL R-R INPUT SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 4"XNH T datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf