TDK Corporation MLG0402Q3N5ST000
MLG0402Q3N5ST000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0402Q3N5ST000
Brief Description
FIXED IND 3.5NH 180MA 1.1 OHM
Datasheet Download
MLG0402Q3N5ST000.pdf
Availability of MLG0402Q3N5ST000
QUANTITY
MLG0402Q3N5ST000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0402Q3N5ST000
Internal Part NumberEIS-MLG0402Q3N5ST000
Standard Package1
SeriesMLG-Q
PackagingCut Tape (CT)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.5nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0402Q3N5ST000
Related LinksMLG0402Q, MLG0402Q3N5ST000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0402Q3N5ST000 Details Description
Related parts for MLG0402Q3N5ST000
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf