TDK Corporation MLG0603P18NJTD25
MLG0603P18NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P18NJTD25
Brief Description
FIXED IND 18NH 200MA 1.4 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P18NJTD25.pdf
Availability of MLG0603P18NJTD25
QUANTITY
MLG0603P18NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P18NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P18NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P18NJTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P18NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P18NJTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P18NJTD25
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
PUMP/BOTT LASTING-TOUCH ALCL 8OZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 800UF 50V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPD12S015A datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE D 38POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf