TDK Corporation MLG0603P22NHTD25
MLG0603P22NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P22NHTD25
Brief Description
FIXED IND 22NH 150MA 1.9 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P22NHTD25.pdf
Availability of MLG0603P22NHTD25
QUANTITY
MLG0603P22NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P22NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P22NHTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±3%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P22NHTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P22NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P22NHTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P22NHTD25
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED RED-ORANGE 700MA SMD datasheet.pdf
BOARD CARRIER FOR TOWER SYSTEM datasheet.pdf
GAUGE RING ACS 500V 35A DIII BLK datasheet.pdf
G-375-14 RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 165MA 18.5 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS CABLE MNT W/SKTS datasheet.pdf