Stackpole Electronics Inc. RMCP2010JT1M30
RMCP2010JT1M30 picture photo
Mfg. Part Number
RMCP2010JT1M30
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1W 2010
Datasheet Download
RMCP2010JT1M30.pdf
Availability of RMCP2010JT1M30
QUANTITY
RMCP2010JT1M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCP2010JT1M30
Internal Part NumberEIS-RMCP2010JT1M30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCP2010JT1M30
Related LinksRMCP201, RMCP2010JT1M30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCP2010JT1M30 Details Description
Related parts for RMCP2010JT1M30
FIXED IND 33UH 70MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS VERT T/H datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IP CORE HIGIG ETH MAC ECP3 CONF datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.1A 159 MOHM datasheet.pdf
RES 1.04K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC datasheet.pdf