TDK Corporation MLG0603P24NHT000
MLG0603P24NHT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P24NHT000
Brief Description
FIXED IND 24NH 140MA 2.1 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603P24NHT000.pdf
Availability of MLG0603P24NHT000
QUANTITY
MLG0603P24NHT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P24NHT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603P24NHT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Frequency Inductor Family
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance24nH
Tolerance±3%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P24NHT000
Related LinksMLG0603P, MLG0603P24NHT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P24NHT000 Details Description
Related parts for MLG0603P24NHT000
RES 0.75 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 20MM-80MM CONN datasheet.pdf
DIN CONN. B MALE 64CKT datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf