TDK Corporation MLG0603P2N4BTD25
MLG0603P2N4BTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P2N4BTD25
Brief Description
FIXED IND 2.4NH 500MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P2N4BTD25.pdf
Availability of MLG0603P2N4BTD25
QUANTITY
MLG0603P2N4BTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P2N4BTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P2N4BTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.4nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant7.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P2N4BTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P2N4BTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P2N4BTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P2N4BTD25
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A SOT623F datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf