TDK Corporation MLG0603P2N5STD25
MLG0603P2N5STD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P2N5STD25
Brief Description
FIXED IND 2.5NH 500MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P2N5STD25.pdf
Availability of MLG0603P2N5STD25
QUANTITY
MLG0603P2N5STD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P2N5STD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P2N5STD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.5nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant7.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P2N5STD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P2N5STD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P2N5STD25 Details Description
Related parts for MLG0603P2N5STD25
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 L.210 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf