TDK Corporation MLG0603P3N4CT000
MLG0603P3N4CT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P3N4CT000
Brief Description
FIXED IND 3.4NH 450MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P3N4CT000.pdf
Availability of MLG0603P3N4CT000
QUANTITY
MLG0603P3N4CT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P3N4CT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603P3N4CT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.4nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P3N4CT000
Related LinksMLG0603P, MLG0603P3N4CT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P3N4CT000 Details Description
Related parts for MLG0603P3N4CT000
IC FPGA 327 I/O 484UBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 50MHZ 8VDFN datasheet.pdf