TDK Corporation MLG0603P3N9CTD25
MLG0603P3N9CTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603P3N9CTD25
Brief Description
FIXED IND 3.9NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
MLG0603P3N9CTD25.pdf
Availability of MLG0603P3N9CTD25
QUANTITY
MLG0603P3N9CTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603P3N9CTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603P3N9CTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG-P
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.9nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603P3N9CTD25
Related LinksMLG0603P, MLG0603P3N9CTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603P3N9CTD25 Details Description
Related parts for MLG0603P3N9CTD25
IC MPU/RESET CIRC 4.10V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 6.2M OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 40POS datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 100POS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS JAM NUT PIN datasheet.pdf