TDK Corporation MLG0603S15NHTD25
MLG0603S15NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S15NHTD25
Brief Description
FIXED IND 15NH 180MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603S15NHTD25.pdf
Availability of MLG0603S15NHTD25
QUANTITY
MLG0603S15NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S15NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S15NHTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance15nH
Tolerance±3%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S15NHTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S15NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S15NHTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S15NHTD25
RES ARRAY 7 RES 82 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
DUCT SOLID NOHO IVR 1.5X1"(6=6') datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 250W datasheet.pdf
LED MODULE RED datasheet.pdf
FUSE 2AMP 1000V DC TRACTION datasheet.pdf