TDK Corporation MLG0603S1N5BT000
MLG0603S1N5BT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S1N5BT000
Brief Description
FIXED IND 1.5NH 550MA 150 MOHM
Datasheet Download
MLG0603S1N5BT000.pdf
Availability of MLG0603S1N5BT000
QUANTITY
MLG0603S1N5BT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S1N5BT000
Internal Part NumberEIS-MLG0603S1N5BT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance1.5nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S1N5BT000
Related LinksMLG0603S, MLG0603S1N5BT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S1N5BT000 Details Description
Related parts for MLG0603S1N5BT000
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 8DFN datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC SPST 6-10AT ALUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
IC FPGA 210 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 450MA 450 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf