TDK Corporation MLG0603S27NJTD25
MLG0603S27NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S27NJTD25
Brief Description
FIXED IND 27NH 100MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603S27NJTD25.pdf
Availability of MLG0603S27NJTD25
QUANTITY
MLG0603S27NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S27NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S27NJTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance27nH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S27NJTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S27NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S27NJTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S27NJTD25
RES 2.7K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 400V 300A datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE PIN datasheet.pdf