Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE876R
RNF14BAE876R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE876R
Brief Description
RES 876 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE876R.pdf
Availability of RNF14BAE876R
QUANTITY
RNF14BAE876R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE876R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE876R
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)876
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE876R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE876R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE876R Details Description
Related parts for RNF14BAE876R
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 330POS R/A 2MM SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
EMI FILTER BEADS 31 OHM 2000MA 2 datasheet.pdf