TDK Corporation MLG0603S75NJTD25
MLG0603S75NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S75NJTD25
Brief Description
FIXED IND 75NH 50MA 3.8 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603S75NJTD25.pdf
Availability of MLG0603S75NJTD25
QUANTITY
MLG0603S75NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S75NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S75NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings0603 (0201) Footprint
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance75nH
Tolerance±5%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.8 Ohm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant950MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S75NJTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S75NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S75NJTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S75NJTD25
RES ARRAY 5 RES 680 OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SENSOR GEAR TOOTH 4SIP datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.81MM datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD1871 datasheet.pdf
4WALL TRIPOLARIZ HEADER 50 CONTA datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Header 58 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf