TDK Corporation MLG1005S12NHTD25
MLG1005S12NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S12NHTD25
Brief Description
FIXED IND 12NH 400MA 400 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S12NHTD25.pdf
Availability of MLG1005S12NHTD25
QUANTITY
MLG1005S12NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S12NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S12NHTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance12nH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S12NHTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005S12NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S12NHTD25 Details Description
Related parts for MLG1005S12NHTD25
Crystal 33.3333MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 1MM 34POS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
SENSOR PRES 10 BAR GAUGE 5V SIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE PIN datasheet.pdf