TDK Corporation MLG1005S13NHT000
MLG1005S13NHT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S13NHT000
Brief Description
FIXED IND 13NH 400MA 500 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S13NHT000.pdf
Availability of MLG1005S13NHT000
QUANTITY
MLG1005S13NHT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S13NHT000
Internal Part NumberEIS-MLG1005S13NHT000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance13nH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S13NHT000
Related LinksMLG1005S, MLG1005S13NHT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S13NHT000 Details Description
Related parts for MLG1005S13NHT000
D-SUB CABLE MML25K/MC26G/MML25K datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
RES 121 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf