TDK Corporation MLG1005S20NHT000
MLG1005S20NHT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S20NHT000
Brief Description
FIXED IND 20NH 350MA 600 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S20NHT000.pdf
Availability of MLG1005S20NHT000
QUANTITY
MLG1005S20NHT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S20NHT000
Internal Part NumberEIS-MLG1005S20NHT000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance20nH
Tolerance±3%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S20NHT000
Related LinksMLG1005S, MLG1005S20NHT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S20NHT000 Details Description
Related parts for MLG1005S20NHT000
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR30H/AE30M/HPK30H datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
TVS DIODE 38.1VWM 67.8VC DO204AC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5.6K OHM 14SOIC datasheet.pdf
DSUB PLAST-HOOD 09P TOPCE datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14DIP datasheet.pdf