TDK Corporation MLG1005S24NHT000
MLG1005S24NHT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S24NHT000
Brief Description
FIXED IND 24NH 350MA 700 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S24NHT000.pdf
Availability of MLG1005S24NHT000
QUANTITY
MLG1005S24NHT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S24NHT000
Internal Part NumberEIS-MLG1005S24NHT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance24nH
Tolerance±3%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S24NHT000
Related LinksMLG1005S, MLG1005S24NHT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S24NHT000 Details Description
Related parts for MLG1005S24NHT000
SWITCH LIMIT ROLLER 0.1A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CARD EDGE 24POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.280" 3MM 2LD datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 26 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
T5007, 1N/C + 1N/O, S. STEEL HEA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
TV 39C 39#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf