TDK Corporation MLG1005S2N0CTD25
MLG1005S2N0CTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S2N0CTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2NH 900MA 150 MOHM SMD
Datasheet Download
MLG1005S2N0CTD25.pdf
Availability of MLG1005S2N0CTD25
QUANTITY
MLG1005S2N0CTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S2N0CTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S2N0CTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings1005 (0402) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant7.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S2N0CTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005S2N0CTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S2N0CTD25 Details Description
Related parts for MLG1005S2N0CTD25
RES SMD 14.7 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 484FGGBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A FME datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 80POS datasheet.pdf