TDK Corporation MLG1005S3N3ST000
MLG1005S3N3ST000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S3N3ST000
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S3N3ST000.pdf
Availability of MLG1005S3N3ST000
QUANTITY
MLG1005S3N3ST000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S3N3ST000
Internal Part NumberEIS-MLG1005S3N3ST000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S3N3ST000
Related LinksMLG1005S, MLG1005S3N3ST000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S3N3ST000 Details Description
Related parts for MLG1005S3N3ST000
IC SWITCH SPDT SOT23-6 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC FLATLINK(TM) XMITTER 56-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50MA datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf