TDK Corporation MLG1005SR13JTD25
MLG1005SR13JTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005SR13JTD25
Brief Description
FIXED IND 130NH 150MA 2.5 OHM
Datasheet Download
MLG1005SR13JTD25.pdf
Availability of MLG1005SR13JTD25
QUANTITY
MLG1005SR13JTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005SR13JTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005SR13JTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance130nH
Tolerance±5%
Current Rating150mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant600MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005SR13JTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005SR13JTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005SR13JTD25 Details Description
Related parts for MLG1005SR13JTD25
CLIP KEYBOARD MOUNTING FOR 90 datasheet.pdf
IC 1-OF-4 SELECTOR/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
C/A 62.5 OFNR SC DUP-MTRJ datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 47PF 1A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT SHRT HNG LVR datasheet.pdf