Murata Electronics North America MLG1608+BR10JT000
MLG1608+BR10JT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1608+BR10JT000
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
MLG1608+BR10JT000.pdf
Availability of MLG1608+BR10JT000
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MLG1608+BR10JT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1608+BR10JT000
Internal Part NumberEIS-MLG1608+BR10JT000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MLG1608+BR10JT000 today.
SeriesMLG1608+BR
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeMURATA
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MLG1608+BR10JT000
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMLG1608+, MLG1608+BR10JT000 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MLG1608+BR10JT000 Details Description
Related parts for MLG1608+BR10JT000
IC REG LDO 3A ADJ VOLT TO-220 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 1.0A DP-NO 8-SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SCKT datasheet.pdf
SENSOR 15 PSIA UNAMPLIFIED SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.1A VMT3 datasheet.pdf