TDK Corporation MLK0603L1N3ST000
MLK0603L1N3ST000 picture photo
Mfg. Part Number
MLK0603L1N3ST000
Brief Description
FIXED IND 1.3NH 300MA 240 MOHM
Datasheet Download
MLK0603L1N3ST000.pdf
Availability of MLK0603L1N3ST000
QUANTITY
MLK0603L1N3ST000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLK0603L1N3ST000
Internal Part NumberEIS-MLK0603L1N3ST000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance1.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLK0603L1N3ST000
Related LinksMLK0603L, MLK0603L1N3ST000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLK0603L1N3ST000 Details Description
Related parts for MLK0603L1N3ST000
IC MUX/DEMUX QUAD 1X1 16DIP datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 125A 500VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
TE-VM122RD-180 datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC REG BOOST PROG 0.7A SYNC 6SON datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
CAP FILM 2.4UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
330UF 20V 9.53X35 AXI datasheet.pdf