TDK Corporation MLK1005S2N4STD25
MLK1005S2N4STD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLK1005S2N4STD25
Brief Description
FIXED IND 2.4NH 500MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLK1005S2N4STD25.pdf
Availability of MLK1005S2N4STD25
QUANTITY
MLK1005S2N4STD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLK1005S2N4STD25
Internal Part NumberEIS-MLK1005S2N4STD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLK
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.4nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant7.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLK1005S2N4STD25
Related LinksMLK1005S, MLK1005S2N4STD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLK1005S2N4STD25 Details Description
Related parts for MLK1005S2N4STD25
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
INTELLIGENT SMS SERVER 1PORT datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16WLP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES 332 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf