TDK Corporation MLK1005SR30JTD25
MLK1005SR30JTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLK1005SR30JTD25
Brief Description
FIXED IND 300NH 70MA 7.5 OHM SMD
Datasheet Download
MLK1005SR30JTD25.pdf
Availability of MLK1005SR30JTD25
QUANTITY
MLK1005SR30JTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLK1005SR30JTD25
Internal Part NumberEIS-MLK1005SR30JTD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLK
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance300nH
Tolerance±5%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7.5 Ohm Max
Q @ Freq6 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant900MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLK1005SR30JTD25
Related LinksMLK1005S, MLK1005SR30JTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLK1005SR30JTD25 Details Description
Related parts for MLK1005SR30JTD25
IC PROGRAM 4.380V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 30POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 15ppm 12pF 50 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40VQFN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.5V 4-USP datasheet.pdf