Melexis MLX90333EDC-BCH-100-TU
MLX90333EDC-BCH-100-TU picture photo
Mfg. Part Number
MLX90333EDC-BCH-100-TU
Datasheet Download
MLX90333EDC-BCH-100-TU.pdf
Availability of MLX90333EDC-BCH-100-TU
QUANTITY
MLX90333EDC-BCH-100-TU Order Process
Ship out your order
Specifications of MLX90333EDC-BCH-100-TU
Internal Part NumberEIS-MLX90333EDC-BCH-100-TU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMagnets for MLX90333 - Axial Orthogonal
Magnets for MLX90333 - Axial Parallel
Standard Package80
SeriesTriaxis®
PackagingTube
Sensing Range20mT ~ 70mT
TypeHall Effect Sensor
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply16mA
Current - Output (Max)30mA
Output TypeSPI
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLX90333EDC-BCH-100-TU
Related LinksMLX90333EDC, MLX90333EDC-BCH-100-TU Datasheet, Melexis Distributor
MLX90333EDC-BCH-100-TU Details Description
Related parts for MLX90333EDC-BCH-100-TU
CONN RACK & PANEL RCPT 20POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 75A TO268 datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 523 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 3W DO204AL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 100' datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE P.C.B.CONN12P. datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 100A DIN datasheet.pdf