TDK Corporation MLZ1005M1R5WT000
MLZ1005M1R5WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ1005M1R5WT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 350MA 500 MOHM
Datasheet Download
MLZ1005M1R5WT000.pdf
Availability of MLZ1005M1R5WT000
QUANTITY
MLZ1005M1R5WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ1005M1R5WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ1005M1R5WT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLZ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation80mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ1005M1R5WT000
Related LinksMLZ1005M, MLZ1005M1R5WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ1005M1R5WT000 Details Description
Related parts for MLZ1005M1R5WT000
RES CHAS MNT 2K OHM 5% 40W datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARD EDGE 62POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 10V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE ENTER datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.03K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 9SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf