TDK Corporation MLZ2012A3R3WT000
MLZ2012A3R3WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012A3R3WT000
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 450MA 340 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012A3R3WT000.pdf
Availability of MLZ2012A3R3WT000
QUANTITY
MLZ2012A3R3WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012A3R3WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012A3R3WT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLZ
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating450mA
Current - Saturation200mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)442 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012A3R3WT000
Related LinksMLZ2012A, MLZ2012A3R3WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012A3R3WT000 Details Description
Related parts for MLZ2012A3R3WT000
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 54BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8A 8SOIC datasheet.pdf
RES 132 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 80' NM UHFM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OPTION CARD COUNT/RATE LPAX datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf