TDK Corporation MLZ2012DR22DTD25
MLZ2012DR22DTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012DR22DTD25
Brief Description
FIXED IND 220NH 900MA 169 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012DR22DTD25.pdf
Availability of MLZ2012DR22DTD25
QUANTITY
MLZ2012DR22DTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012DR22DTD25
Internal Part NumberEIS-MLZ2012DR22DTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLZ
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating900mA
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)169 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012DR22DTD25
Related LinksMLZ2012D, MLZ2012DR22DTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012DR22DTD25 Details Description
Related parts for MLZ2012DR22DTD25
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 125.12MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 3A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
DIODE 8A 50V INLINE datasheet.pdf