TDK Corporation MLZ2012M100WT000
MLZ2012M100WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M100WT000
Brief Description
FIXED IND 10UH 350MA 470 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012M100WT000.pdf
Availability of MLZ2012M100WT000
QUANTITY
MLZ2012M100WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M100WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M100WT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation200mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)611 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M100WT000
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M100WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M100WT000 Details Description
Related parts for MLZ2012M100WT000
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN PLUG 66 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
WINDOW DEEP HINGED 18.19X12.14" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
MAC SECONDARY AIR VALVE datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A 8DFN datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 360MA 1.06 OHM datasheet.pdf