TDK Corporation MLZ2012M1R5HTD25
MLZ2012M1R5HTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M1R5HTD25
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 700MA 182 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012M1R5HTD25.pdf
Availability of MLZ2012M1R5HTD25
QUANTITY
MLZ2012M1R5HTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M1R5HTD25
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M1R5HTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLZ
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation550mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)182 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M1R5HTD25
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M1R5HTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M1R5HTD25 Details Description
Related parts for MLZ2012M1R5HTD25
RES SMD 118K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONV DC-DC 150W 48VIN 5V NEG-EN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 50POS R/A .155" datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W LEADS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2MM T/H datasheet.pdf