TDK Corporation MLZ2012M220WT000
MLZ2012M220WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M220WT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 220MA 2 OHM SMD
Datasheet Download
MLZ2012M220WT000.pdf
Availability of MLZ2012M220WT000
QUANTITY
MLZ2012M220WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M220WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M220WT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLZ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating220mA
Current - Saturation60mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M220WT000
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M220WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M220WT000 Details Description
Related parts for MLZ2012M220WT000
VARISTOR 216V 25A DISC 32MM datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V 1111 datasheet.pdf
CONNECTOR CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 500MA 270 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC DDR 256M 200MHZ 66TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO-219AB datasheet.pdf
TERMINAL RING TONGUE datasheet.pdf
SPT-SMD 1 5/ 4-V-5 08 R44 datasheet.pdf
LOW-PEAK DUAL ELEMENT datasheet.pdf
CAP 3900 UF 20% 50 V datasheet.pdf