TDK Corporation MLZ2012M6R8HT
MLZ2012M6R8HT picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M6R8HT
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 350MA 520 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012M6R8HT.pdf
Availability of MLZ2012M6R8HT
QUANTITY
MLZ2012M6R8HT Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M6R8HT
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M6R8HT
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation220mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)520 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M6R8HT
Related LinksMLZ201, MLZ2012M6R8HT Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M6R8HT Details Description
Related parts for MLZ2012M6R8HT
INDUCT ARRAY 2 COIL 148.23UH SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING TAB 20POS KEY-Y PNL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PLATE ESTOP CLOSE/OFF/OPN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 900MA 300 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO41 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf