Fairchild Semiconductor MM3Z10VB
MM3Z10VB picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z10VB
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323F
Datasheet Download
MM3Z10VB.pdf
Availability of MM3Z10VB
QUANTITY
MM3Z10VB Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z10VB
Internal Part NumberEIS-MM3Z10VB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOD323F Material 16/Apr/2013
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)18 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr180nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z10VB
Related LinksMM3Z, MM3Z10VB Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
MM3Z10VB Details Description
Related parts for MM3Z10VB
D-SUB CABLE MFM09K/MC10G/MFM09K datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS FEMALE DIP PCB datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROGR LASER 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW UMD2 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
JT 55C 55#20 PIN RECP datasheet.pdf
5 V Slew-Rate Limited Half- and Full-Duplex RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf